Responsive image

Tarihsel GelişimS&Q MART, Nükleer Enerji ve Demiryolları Yatırımlarına hızla devam etmektedir.
S&Q MART, ISO 17065 Ürün Belgelendirme ve ISO 17025 Kalibrasyon faaliyetleri IAS - USA tarafından akredite edildi.

S&Q MART, HES, RES ve JES Yenllenebilir Enerji Projelerinin Ürün Belgelendirmesini yaparak, yatırımcıları teşvikten yararlandırdı.
S&Q MART, EPDK tarafından Gaz Dağıtım şirketlerinin Denetimi konusunda yetkilendirildi.

S&Q MART, DISI Ürdün ve Irak Boru Hattı Projeleri ile Ortadoğu'ya açıldı.
S&Q MART, TÜRKAK Akreditasyonu kapsamını ISO 17021 Sistem Belgelendirme, ISO 17024 Personel Belgelendirme ve ISO 17025 Kalibrasyon ile genişletti.
S&Q MART, Cezayir’de kurduğu ofis ile Cezayir’de Denetim ve Muayene Hizmetlerine yönelik yatırımlara başladı.

S&Q MART, TÜRKAK tarafından ISO 17020’ye göre, A-Tipi Muayene Kuruluşu olarak akredite oldu.
S&Q MART, Türkmenistan ve Gürcistan projelerini başarı ile tamamlayarak, Türkiye dışında da faaliyetlerini başlattı.
S&Q MART, portföyüne aldığı yeni eğitimler ve gelişen eğitmen kadrosu ile S&Q MART AKADEMİ organizasyonu altında faaliyetlerine başladı.
S&Q MART, “Mavi Akım”, “Gebze-Adapazarı-İzmit Güç Santralları”, “Petrol Ofisi Dolum Tesisleri Korozyon Tetkiki” gibi büyük projeleri başarı ile tamamlayarak teknik alt yapısını geliştirdi.
S&Q MART, 150 Yönetim Sistemi Danışmanlık Projesini tamamlayarak, yılda 10.000 cihaz kalibrasyon kapasitesine ulaştı. &Q Mart FORCE Institute ile bearber, bir Dünya Bankası Projesi kapsamında TÜBİTAK-MAM’ın Stratejik Planlama Projesini tamamladı.
S&Q MART, “Teknik Denetim ve Gözetim” hizmetlerini portföyüne kattı. Hizmet verdiği alanlarla ilgili eğitim faaliyetlerine başladı.
S&Q MART, Türk-Danimarka ortak girişimi olarak kuruldu ve ISO 9000 Sistem Kurma Danışmanlığı ve Türkiye’nin ilk “uluslararası izlenebilir” Kalibrasyon Hizmetlerini sunmaya başladı.